Türk Karate

Karate Filmleri Nelerdir ve Nereden İzlenir

Posted on 7 Haziran 2018 in Karate, Karate Filmleri by

Karate Filmleri

Karate Filmleri

Yüzyıllardır felsefesi ve teknikleri konuşulan, birçok kişi tarafından merak edilen ve ülkemizde de ilgi gösterilen bir spor dalı olan karate filmlere konu olacak kadar kendinden söz ettirdi. Karateye aslında bir spor demek haksızlık olur çünkü karate gücünü felsefesinden alan, kendine ait ilkeleriyle kişinin kendi içerisindeki yolculuğu anlatan bir yolculuk. Bu yolculukta savaş asla temel kural değil. Hatta karate öğretilerinde ilk saldıran olma kuralı vardır ve karate tamamen savunma temelli bir felsefedir.

Tüm bu sebeplerle karate dünya üzerinde en çok filmi yapılan konulardan biri olmuştur. Bir yerde her coğrafyaya, her millete hitap eden karate film olarak ekranlara gelince de gösterilen ilginin oldukça yoğun olacağı tartışılmaz bir gerçek.

Karate Filmleri Arasında En İyi Beşli

  • Efsane Yumruk; Karate filmleri arasında en iyilerde sayılabilecek bu film Çinli bir savaş ustasını anlatmaktadır. ChenZhen hocası Huo’nunbir müsabaka sonrası esrarengiz bir şekilde öldürülmesini araştırmaya başlar. Amacı intikam olan ChenZhen’i bu yolda zorlu karşılaşmalar beklemektedir. Muhteşem dövüş sahneleriyle filmin nasıl akıp geçtiğini anlamayacağınız bu karate filmini bu tarz filmlere ilgisi olan herkese tavsiye edebiliriz.
  • Karate Kill; belkidekarate filmleri arasında en unutulmazdır. Filmde bir karate ustası olan Kenji bir örgüt tarafından kardeşi kaçırılınca örgütün peşinden Amerika’ya gider. Kardeşini saklayan hiç kimseye acımayan Kenji’nin maceralarıyla efsane bir sürükleyiciliğe giren film uzun yıllardır başyapıtlar arasında.
  • Korkusuz; 2006 yılında vizyona giren bu film karate filmleri listemizde 3. sırada yer alıyor. Film aksiyon, biyogrofi ve dram türünde. Gerçek hayat hikayesinden alınan bu filmde baş karakteri Jet Li canlandırıyor. Dövüş konusunda ünlü olan babasının bir gün gözlerinin önünde yenilgiye uğramasını kaldıramayan Huo iyi bir dövüşçü olmak adına kendine söz verir ve hayatı boyunca başına ne gelirse gelsin bu uğurda savaşır.
  • Karate Kid; en efsanevi karate filmleri arasında. 1980li yıllarda çekilen bu film sonrasında devam filmleriyle bir seriye dönüştürülmüştür. Filmde annesiyle birlikte yeni bir yere taşınıp yeni bir okula başlayan Daniel’in yakın arkadaşı olan kızın erkek arkadaşının Daniel üzerinde etik olmayan dövüş stillerini denemesiyle olaylar başlıyor. Dövüş konusunda hocasının yönlendirmesiyle yepyeni stiller öğrenen Daniel’in bu mücadelesi izleyen herkesin nefesini kesiyor. Filmin 2010 yılında Karateci Çocuk ismiyle yeni bir versiyonu da yapılmıştır ve filmin yeni versiyonu da ChakiChan’le başka bir tat veriyor.
  • Öldürücü Darbeler; Sıra dışı bir okul macerası olan bu filmde özel yetenekleri olan bir grup genç aynı okulda buluşurlar ve olaylar buradan sonra akıl almaz bir hale gelir. Bu muhteşem filmi keyifle izleyeceğinizden eminiz.

Karate Filmleri Neden Çok İzlenir?

Karate filmleri yapım yılı hiç fark etmeksizin tüm dünyada ilgiyle izlenmektedir. Bunun en büyük sebebi karatenin felsefi duruşu olmakla birlikte, dövüş filmlerinin her zaman aksiyonu üst seviyeye çıkarmasıdır.

Karate Filmleri Nasıl Ulaşılır?

Yazımızda bahsettiğimiz tüm filmlere yasal film sitelerinden ve ya dvd marketlerden ulaşabilirsiniz. Hepsinden son derece memnun kalacağınıza emin olduğumuz bu filmleri bir an önce izlemenizi tavsiye eder ve keyifli dakikalar dileriz. Ayrıca yeni açılan bir site olarak Bets10 giriş adresinden http://www.moroccosrestaurant.com/ linkinden de gidebilirsiniz.